Prawosławna pomoc dla Syryjczyków

Ponad 1,3 mln dolarów Rosyjski Kościół Prawosławny przekazał cywilnym ofiarom konfliktu w Syrii.

Suma ta zostanie przeznaczona w głównej mierze na artykuły pierwszej potrzeby dla poszkodowanych przez działania wojenne. Pieniądze zgromadzono w ramach czerwcowej zbiórki w cerkwiach podległych patriarchatowi moskiewskiemu. Z inicjatywą taką wystąpił patriarcha Cyryl.

Pomoc finansowa z Rosji zostanie przekazana za pośrednictwem greckoprawosławnego patriarchatu Antiochii. Jednocześnie departament patriarchatu moskiewskiego ds. dzieł dobroczynnych wyraził wdzięczność za nadzwyczajny odzew, z jakim spotkał się apel o pomoc dla ofiar syryjskiej wojny. W komunikacie informującym o inicjatywie wspomina się o „masowej eksterminacji chrześcijan i członków innych grup religijnych”. Apelując o polityczne wysiłki na rzecz powstrzymania przemocy przedstawiciele patriarchatu moskiewskiego piszą: „Nie jest w naszej mocy położenie kresu tej wojnie. Jednak możemy z całego serca modlić się o to i pomagać tym, którzy przez nią cierpią, a wśród nich naszym braciom chrześcijanom”.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.