50 tys. chrześcijan poprosiło o rosyjskie obywatelstwo

Zdecydowali się oni na ten desperacki gest w nadziei, że podwójne obywatelstwo ochroni ich przed prześladowaniami ze strony islamskich fundamentalistów.

Poinformował dziś o tym w Moskwie tamtejszy MSZ.

O swych obawach syryjscy wyznawcy Chrystusa piszą w liście do rosyjskiego rządu. Wyrażają w nim nie tylko lęk przed dżihadistami, ale też nieufność względem Zachodu, który posądzają o spisek i wspieranie terrorystów.

Sygnatariusze listu pochodzą z regionu Kalamoun. Są wśród nich wybitni lekarze, prawnicy, inżynierzy, a także mieszkańcy Maaluli, jednego z najbardziej znanych chrześcijańskich miast, które w ubiegłym miesiącu stało się areną ostrych starć między rebeliantami i armią prezydenta Assada.

Chrześcijanie z Syrii, którzy proszą o rosyjskie obywatelstwo, zapewniają, że nie wypierają się swej ojczyzny. Jedynie korzystają z możliwości posiadania podwójnego obywatelstwa, które daje im syryjskie prawo.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.