Syria: Zamach w chrześcijańskiej dzielnicy Damaszku

Pięć osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych w zamachu, do jakiego doszło w chrześcijańskiej dzielnicy Damaszku. Informację o skutkach wybuchu samochodu-pułapki potwierdziły syryjskie siły bezpieczeństwa.

W ostatnich dniach z Syrii docierają coraz bardziej niepokojące wiadomości. Przemoc reżimu Assada przybiera na sile. Potwierdziła się m.in. informacja, że wobec ludności cywilnej w okolicach Damaszku została zastosowana broń chemiczna. Od środy, tylko do trzech szpitali w stolicy, trafiło prawie 4 tys. osób z objawami zatrucia neurotoksynami. Ponad 350 spośród nich zmarło, o czym poinformowała organizacja «Lekarze bez granic». 

Społeczność międzynarodowa rozważa różne opcje interwencji. Prezydent Stanów Zjednoczonych zwołał specjalne konsultacje z ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa. Natomiast Francja zaapelowała do ONZ o niezwłoczną kontrolę w Syrii. Z kolei kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała do poszukiwania pokojowego rozwiązania konfliktu.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, SYRIA

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.