Symbol chrześcijan w Syrii zagrożony

Ministerstwo spraw zagranicznych Rosji wyraziło zaniepokojenie próbami zawładnięcia przez oddziały terrorystów związanych z przeciwnikami reżimu Baszara al-Asada miejscowością Maalula w Syrii. Ośrodek ten jest symbolem obecności chrześcijan w Syrii.

MSZ Federacji Rosyjskiej wezwało wszystkich, którym nieobojętny jest los Maaluli i jej mieszkańców, do niedopuszczenia do rozprawy nad nimi i zniszczenia chrześcijańskich świątyń. Maalula jest ośrodkiem pielgrzymkowym chrześcijan, w którym znajduje się kompleks monastyczny będący jednocześnie miejscem kultu pierwszej męczennicy św. Tekli. Malownicze położenie w skalnym wąwozie oraz interesujące zabytki, do czasów wojny domowej ściągały tu wielu pielgrzymów i turystów. Maalula jest jednym z trzech miejsc na ziemi, gdzie mieszkańcy posługują się językiem aramejskim, którym prawdopodobnie posługiwał się Jezus Chrystus.

Według danych rosyjskiego MSZ oddziały opozycji coraz częściej operują w pobliżu Maaluli. Z rąk obydwu walczących stron do tej pory zginęło wielu chrześcijan. Istnieje obawa, że to miejsce starożytnego kultu chrześcijańskiego zostanie zniszczone, a jego mieszkańcy wymordowani.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, SYRIA

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.