Tanzania: islamiści oblali księdza kwasem

W Tanzanii katolicki ksiądz został oblany żrącą substancją. Obrażenia są poważne. Najbardziej poparzona jest twarz i ramiona. Ucierpiały też ręce i nogi. Ks. Joseph Anselmo Mwagambwa znajduje się w szpitalu w Zanzibarze. Tam bowiem doszło do incydentu.

Na początku sierpnia w podobny sposób zostały zaatakowane w tym mieście dwie brytyjskie wolontariuszki. Przypuszcza się, że sprawcami tych bardzo dotkliwych okaleczeń są miejscowi islamiści, którzy dążą do odłączenia archipelagu Zanzibar od Tanzanii i zaprowadzenia w nim islamskiego prawa szariatu. Na tym tle dochodziło już w niedawnej przeszłości do wielu napadów na chrześcijańskie miejsca kultu. Zabito też dwóch zwierzchników religijnych.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.