Pakistan: Krwawy zamach na kościół

Co najmniej 72 osoby zginęły, a ponad 120 zostało ciężko rannych w czasie samobójczego zamachu, do którego doszło w kościele pw. Wszystkich Świętych w mieście Peszawar w Pakistanie.

Dwóch zamachowców-samobójców wysadziło ładunki, które mieli przy sobie, pod koniec niedzielnego nabożeństwa, gdy wierni wychodzili na zewnątrz, by spożyć darmową miskę ryżu.

Wśród zabitych są m.in. dzieci, a także policjanci. Liczba ofiar może wzrosnąć, gdyż stan wielu rannych jest bardzo ciężki. W czasie nabożeństwa w kościele było prawdopodobnie ok. 500 osób. To jeden z najkrwawszych zamachów na chrześcijan do jakich doszło w Pakistanie.

„Ogromny podmuch rzucił mnie na ziemię, a kiedy tyko uświadomiłem sobie co się dzieje, nastąpił drugi wybuch i zobaczyłem wszędzie rannych ludzi” – powiedział agencji AFP Nazir Khan, jeden ze świadków zamachu. Niektóre agencje mówią również o drugim ataku, do którego miało dojść na pobliskim bazarze.

Do przeprowadzenia zamachu przyznała się islamska grupa Jundullah. „Wszyscy nie-muzułmanie w Pakistanie będą celem naszych ataków. Będziemy nadal tak działać dopóki Amerykanie nie powstrzymają ataków dronami na nasz kraj” – powiedział rzecznik prasowy ugrupowania Ahmad Marwat.

Wyznawcy Chrystusa stanowią w tym kraju jedynie ok. 2 proc. ludności. Północno-zachodnia część państwa, gdzie leży m.in. miasto Peszawar, jest bastionem wielu grup radykalnych ekstremistów.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • jagoda
  22.09.2013 22:24
  Chyba lepiej napisać po prostu zamachowiec-samobójca zamiast kamikadze, które oznacza japońskiego pilota-samobójcę z drugiej wojny światowej (boski wiatr).

  Od cenzora. Dziękuje, poprawiłem.
 • katolik
  22.09.2013 22:29
  Gdy jednak przyjdzie straszliwy dzień gniewu Bożego:
  "Wtedy zaczną wołać do gór: Padnijcie na nas; a do pagórków: Przykryjcie nas!" Łk 23:30
 • Macio
  23.09.2013 07:50
  Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko modlić się za wspólnotę chrześcijańską, za prześladowanych chrześcijan. Bóg z Wami.
 • Orwell
  23.09.2013 10:59
  W artykule Gościa Niedzielnego pt."Papież zapewnia o szacunku Watykanu do islamu" z dnia 2013-09-19, napisałem komentarz(który nie przeszedł przez cenzurę)o prawdziwym obliczu islamu. W słowniku islamu nie ma słowa "szacunek" dla nie muzułmanina. A jeżeli chodzi o dialog to w duchu stanowczości( czyli kawa na ławę) a nie uległości.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.