Rosja: prawosławna telewizja na multipleksie

Prawosławny kanał telewizyjny „Spas”, czyli „Zbawiciel”, wygrał konkurs na podłączenie do drugiego multipleksu rosyjskiej telewizji cyfrowej. Sieć ta ma ambicję „przywrócenia Rosjanom narodowej tożsamości”.

Według komisji konkursowej „Spas” przedstawił najlepszy projekt z punktu widzenia całościowej koncepcji nadawczej i jej techniczno-ekonomicznego zabezpieczenia. Kanał telewizyjny stanowi własność Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. Od momentu rozruchu drugiego multipleksu w 2015 r. każdy ze zwycięzców konkursu, w tym i kanał „Spas”, zobowiązany będzie do wpłaty na konto Rosyjskiej Sieci Radiowo-telewizyjnej 944 mln rubli rocznie.

W dwóch poprzedzających latach podczas budowy drugiego multipleksu opłata wynosić będzie odpowiednio po 300 mln i 600 mln rubli na rok.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PRAWOSŁAWIE

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.