Chrześcijanie masowo porzucają wiarę

Obchodzone wczoraj muzułmańskie święto ofiarowania jest dobrą okazją, by zdać sobie sprawę z dynamicznego rozwoju islamu w świecie.

Brazzaville, stolicę Republiki Konga, zapełniło wczoraj kilkadziesiąt tysięcy świętujących muzułmanów. Jeszcze 20 lat temu 95 procent mieszkańców tego kraju stanowili chrześcijanie. Co roku wielu z nich wypiera się jednak Chrystusa i przyjmuje nauczanie Mahometa.

Muzułmanie stanowią już dziś 15 procent mieszkańców. W stołecznym Brazzaville wybudowano 15 nowych meczetów.

Trwa tam również, finansowana przez Katar, budowa największego meczetu w środkowej Afryce.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • ek
  17.10.2013 11:39
  Pytanie - czemu chrześcijanie porzucają Chrystusa? Czy to sprawa prześladowań czy też dobrowolna konwersja na mahometanizm?
  Może zmiana statystyk to kwestia dużej dzietności muzułmanów - jak to się dzieje w Europie zachodniej?
 • dośka
  17.10.2013 14:15
  Muzułmanie tez porzucają islam ale nie mogą robić tego oficjalnie.Oni jak chłopi pańszczyźniani w średniowieczu są związani z islamem i za jego porzucenie grozi im nawet kara śmierci.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.