Współpracownicy papieża jak wikarzy

Główni współpracownicy papieża zaczęli spowiadać w kościele położonym w pobliżu Watykanu.

Chodzi o świątynię pw. Ducha Świętego, która decyzją bł. Jana Pawła II stała się w 1994 r. miejscem kultu Miłosierdzia Bożego.

Jako pierwszy w miniony piątek 13 grudnia spowiadał tam, jako jeden z wielu księży, prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa abp Beniamino Stella. Każdego dnia także inni kardynałowie i biskupi, na co dzień pracujący w Kurii Rzymskiej, będą tam sprawować sakrament pojednania. Zapowiedział to miejscowy proboszcz, ks. Józef Bart w czasie niedzielnych Mszy św. Zasiadać będą w pierwszym konfesjonale po lewej stronie kościoła.
Pierwszy konfesjonał po prawej stronie zajmuje natomiast abp Konrad Krajewski, nowy jałmużnik papieski, który spowiada tam już od wielu lat.

Kościół znajduje się przy Via Borgo Santo Spirito, ulicy równoległej do Via della Conciliazione, prowadzącej na plac św. Piotra.

- Planowaliśmy tę inicjatywę od dawna. Zamierzaliśmy rozpocząć ją w styczniu, ale w tym tygodniu dostaliśmy wiadomość, że papież chciałby, byśmy zaczęli natychmiast - ujawnił ks. Bart w rozmowie z amerykańskim dziennikarzem Robertem Moynihanem. Ma on nadzieję, że także Franciszek któregoś dnia zasiądzie w konfesjonale w kościele pw. Ducha Świętego.

«« | « | 1 | » | »»
 • sm
  16.12.2013 17:42
  W Gnieźnie ks. biskup K. Wętkowski podobno również co tydzień w katedrze spowiada.
 • Savonarola
  16.12.2013 18:39
  A kto odpuszczal grzechy chrzescijanom w czasach zanim Kosciol rzymski wymyslil spowiedz na ucho? Wydale mi sie,ze pierwsi chrzescijanie wyznawali sobie grzechy wzajemnie,a o ich odpuszczenie prosili TEGO,KTORY UMARL ZA GRZECHY-JEZUSA CHRYSTUSA.Moze ksieza i biskupi powinni brac przyklad z pierwszych chrzescijan,i tez publicznie wyznawac swoje slabosci i potkniecia,a ich wybaczenie proscic TEGO,KTORY stal sie OFIARA przeblagalna za nasze grzechy.
 • Wierzacy
  16.12.2013 18:45
  Jak czytam komentarze w internecie to widac jak ludzie piszacy tu nie znaja Kosciola katolickiego i tego co robia ksieza i biskupi. W Polsce tak duzo ludzi jest w kosciele bo ksieza naprawde duzo i dobrze pracuja. Szkoda ze tego ludzie nie chca zobaczyc. Bardzo duzo ludzi podziwia papieza to dobrze ale On do dzisiaj jeszcze nic wielkiego nie zrobil. Prosze porownac pierwsze pol roku pracy Jana Pawla II a Franciszka a zobaczycie. Czasem ten zachwyt Frraciszkiem maam wrazenie ze jest szatanski aby zaslonic wielka prace papiezy ktorzy byli przed Franciszkiem
 • WWW
  16.12.2013 21:21
  Nie rozumiem minusowania wpisów, które faktycznie nie są komentarzem tylko zwykłą informacją. Np co oznacza minus przy wpisie, że tu ,czy tam biskup spowiada? Czy oznacza, że wpis jest fałszywy? Czy że biskup nie powinien spowiadać? Czy zupełnie coś innego? Proszę o odpowiedź. Chyba mam prawo nie wszystko wiedzieć?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.