Współpracownicy papieża jak wikarzy

Główni współpracownicy papieża zaczęli spowiadać w kościele położonym w pobliżu Watykanu.

Chodzi o świątynię pw. Ducha Świętego, która decyzją bł. Jana Pawła II stała się w 1994 r. miejscem kultu Miłosierdzia Bożego.

Jako pierwszy w miniony piątek 13 grudnia spowiadał tam, jako jeden z wielu księży, prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa abp Beniamino Stella. Każdego dnia także inni kardynałowie i biskupi, na co dzień pracujący w Kurii Rzymskiej, będą tam sprawować sakrament pojednania. Zapowiedział to miejscowy proboszcz, ks. Józef Bart w czasie niedzielnych Mszy św. Zasiadać będą w pierwszym konfesjonale po lewej stronie kościoła.
Pierwszy konfesjonał po prawej stronie zajmuje natomiast abp Konrad Krajewski, nowy jałmużnik papieski, który spowiada tam już od wielu lat.

Kościół znajduje się przy Via Borgo Santo Spirito, ulicy równoległej do Via della Conciliazione, prowadzącej na plac św. Piotra.

- Planowaliśmy tę inicjatywę od dawna. Zamierzaliśmy rozpocząć ją w styczniu, ale w tym tygodniu dostaliśmy wiadomość, że papież chciałby, byśmy zaczęli natychmiast - ujawnił ks. Bart w rozmowie z amerykańskim dziennikarzem Robertem Moynihanem. Ma on nadzieję, że także Franciszek któregoś dnia zasiądzie w konfesjonale w kościele pw. Ducha Świętego.

«« | « | 1 | » | »»