Chrześcijanie i muzułmanie przeciw planom Izraela

Przedstawiciele wspólnot chrześcijańskich Jerozolimy wspólnie udali się na wzgórze świątynne i do meczetu Al-Aksa. Wyrazili w ten sposób sprzeciw wobec planów izraelskiego parlamentu co do zmiany obecnego statusu jerozolimskich miejsc świętych islamu.

Wśród przedstawicieli wspólnot chrześcijańskich, którzy odwiedzili meczet Al-Aksa, byli: bp William Shomali, wikariusz łacińskiego patriarchy Jerozolimy, bp Munib Younan, zwierzchnik Kościoła luterańskiego w Ziemi Świętej, a także kilku księży i seminarzystów. Delegację przyjął szejk Abdel Azim Salhab, przewodniczący rady islamskiej w Jerozolimie. W czasie spotkania hierarchowie chrześcijańscy wyrazili sprzeciw wobec planu parlamentu izraelskiego zmierzającego do zmiany dotychczasowego statusu miejsc świętych islamu w Jerozolimie.

Obecnie królestwo Jordanii sprawuje protektorat nad Kopułą Skały i meczetem Al-Aksa. Parlament izraelski planuje zastąpić protektorat jordański protektoratem izraelskim. Przywódcy chrześcijańscy uważają, że jeśli dojdzie do zmiany dotychczasowego stanu rzeczy, grozi to przerwaniem negocjacji pokojowych. Decyzja ta może bowiem naruszyć porozumienia pokojowe, które Izrael podpisał z Jordanią.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • eko
  27.02.2014 23:45
  A czemu się dziwić. Jeśli ktoś jest głęboko wierzącym Żydem, czy nie zechce on doczekać czasów, gdy na Syjonie powstanie Świątynia Pańska?

  Izraelici wierzą, że opis świątyni w Księdze Ezechiela dotyczy właśnie trzeciej Świątyni, a nie drugiej zbudowanej rękami Izraelitów powygnaniowych oraz po wiekach zmodernizowanej przez Heroda.

  Warto zajrzeć na stronę Instytutu Świątynnego a dowiecie się więcej o pragnieniach Żydów. Inna sprawa, ze nam chrześcijanom Światynia taka nie potrzebna. Gorzej, bo plany przejęcia Wzgórza Świątynnego pachną wojną, nawet III wojną światową :-P
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.