Prawosławna ogrzewalnia przyjęła ponad 5 tys. osób

Prawie 5 tys. osób otrzymało tej zimy pomoc w jedynej istniejącej w Moskwie ogrzewalni dla bezdomnych.

Działa ona w ramach projektu realizowanego przez kilka organizacji prawosławnych, a koordynowanego przez Synodalny Wydział Patriarchatu Moskiewskiego ds. Dobroczynności i Pomocy Społecznej. Przyjmuje się do niej, niezależnie od wyznania, narodowości czy zameldowania, niepełnosprawnych, a także osoby bezradne, które nie potrafią zapewnić sobie utrzymania.

Kierownik wydziału synodalnego koordynującego opieką nad bezdomnymi Ilia Kuskow powiedział, że pomocy udziela się osobom bezdomnym, bardzo często wypisanym ze szpitala po siedmiu, maksimum czternastu dniach pobytu. Stan ich jest ciężki, zwłaszcza po przebytym zabiegu chirurgicznym. Nie mają oni warunków do pełnej rekonwalescencji i wyrzucani są na ulicę niezależnie od pogody. Pomoc udzielona w zimie ponad czterem tysiącom sześciuset bezdomnym często ratowała im życie, ponieważ nie będąc w pełni sił zdrowotnych nie przetrzymaliby nocnego mrozu. W ogrzewalni zatrudnionych jest dziesięciu pracowników etatowych wspomaganych przez dużą liczbę wolontariuszy. Środki na funkcjonowanie ogrzewalni pochodzą wyłącznie z dobrowolnych ofiar i darów dobroczyńców.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.