Atakują chrześcijan, grożą też imamom

Fundamentaliści atakujący chrześcijan grożą też imamom - powiedział bp Emanuel Barbara, administrator apostolski Mombasy, gdzie 23 marca dokonano zamachu na kościół ewangelicki w dzielnicy Likoni podczas niedzielnego nabożeństwa. Cztery osoby zginęły, a 21 zostało rannych, z których 2 zmarły następnie w szpitalu.

- Nikt się nie przyznał do zamachu, ale trzeba wziąć pod uwagę, że region Mombasy jest uważany za bastion islamistycznego ruchu secesji. Ugrupowania te grożą także lokalnym imamom, uważanym za umiarkowanych. Były już różne przypadki pogróżek i zastraszania w stosunku do lokalnych przywódców muzułmańskich, aby głosili bardziej radykalne nauczanie - podkreślił hierarcha.

Dodał, że w Kenii „mówi się, iż te ugrupowania finansowane przez niektórych przedsiębiorców z Mombasy. Większą część ich członków stanowi młodzież pochodząca z Somalii, ale są wśród nich także miejscowi młodzi, którzy strzelają i zabijają dla pieniędzy, a nie dlatego, że są fanatykami religijnymi”.

- Módlcie się za nas, a zwłaszcza o nawrócenie serc tych młodych ludzi, aby odrzucili przemoc - wezwał bp Barbara za pośrednictwem agencji Fides.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.