Islamiści napadli na katolików

W Banteng w Indonezji fundamentaliści islamscy 29 maja obrzucili kamieniami prywatny dom, gdzie modlili się na różańcu katolicy z parafii Świętej Rodziny.

Dom jest własnością Juliusa Felicianusa, dyrektora wydawnictwa Galang Press. Gospodarza nie było akurat w domu. Kiedy wrócił razem z towarzyszącym mu dziennikarzem, nastąpił powtórny atak. Napastnicy wdarli się do domu i zaczęli bić uczestników modlitewnego spotkania metalowymi prętami. Pobili także dziennikarza i ciężko ranili w głowę dyrektora wydawnictwa.

Metropolita Semarang abp Johannes Pujasumarta zapowiedział, że przyczyny ataku zbada nie tylko policja, ale także miejscowa wspólnota katolicka, która przekaże rezultaty śledztwa odpowiednim władzom.

Indonezja jest krajem o największej na świecie liczbie muzułmanów. Ostatnio odnotowuje się tam coraz więcej aktów agresji ze strony islamskich fundamentalistów względem mniejszości religijnych, przede wszystkim chrześcijan, w tym także katolików.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.