Indie: kościół i domy chrześcijan zrównane z ziemią

Władze miejskie w Bhubaneswarze, stolicy indyjskiego stanu Orisa, wyburzyły wczoraj 30 domów w dzielnicy Nayapalli, zamieszkałej w dużej części przez chrześcijan. Z ziemią zrównano również używany przez nich kościół.

Oficjalną racją wspomnianych posunięć była modernizacja tej części miasta i poszerzenie przechodzącej tam ulicy.

Według Sajana George’a, przewodniczącego Ogólnoindyjskiej Rady Chrześcijan (GCIC), rozbiórka ta „jest rażącym naruszeniem praw człowieka. Władze zadecydowały o zniszczeniu tych domów w czasie, gdy przez stan Orisa przechodzi fala upałów”. To już nie pierwszy raz miejscowa wspólnota chrześcijan jest poddawana szykanom ze strony rządzących, a także pada ofiarą wewnętrznych rozgrywek politycznych. M.in. już w 2008 r. pobito tam i aresztowano pod zarzutem zmuszania do przejścia na chrześcijaństwo siedmiu pastorów protestanckich.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL