Bomby w kościele

Do dwóch wybuchów doszło w historycznym centrum stolicy Chile. Jeden z ładunków wybuchowych został podłożony przy głównych drzwiach zabytkowego kościoła św. Anny.

Eksplozja nastąpiła ok. godz. 4 nad ranem miejscowego czasu. Drugi ładunek podłożono w znajdującym się w pobliżu żłobku. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Według policji były to bomby domowej roboty. Metalowe cylindry wypełniono materiałem wybuchowych, a uruchomione zostały za pomocą mechanizmu elektronicznego. Sprawców na razie nie ujęto.

W okolicy zdarzenia odnaleziono ulotki pozostawione prawdopodobnie przez sprawców zamachu. Miał być to „gest solidarności” z dwoma Chilijczykami, którzy przebywają w areszcie w Hiszpanii. Są oni oskarżeni o podłożenie 2 października ub. r. bomby w bazylice Matki Bożej del Pilar w Saragossie oraz usiłowanie umieszczenia kolejnej w sanktuarium maryjnym w katalońskim Montserrat. Kilka dni temu przed hiszpańskim sądem rozpoczął się ich proces. Grozi im od 15 do 20 lat więzienia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BOMBY, CHILE, ZAMACH

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.