Abp Gullickson: Ukrainie potrzeba czegoś więcej

Nuncjusz apostolski na Ukrainie abp Thomas Gullickson wezwał Zachód do podjęcia konkretnych działań przeciwko prześladowaniu chrześcijan w Iraku i rosyjskiej agresji na Ukrainie.

W rozmowie z agencją CNA podkreślił, że „nie wolno nam stać się niewrażliwymi na los innych, zwłaszcza gdy dotyczy to naszych braci i sióstr katolików na całym świecie”.

Watykański dyplomata wskazał, że w ciągu ostatniego półrocza widział bardzo wiele pozytywnego wzrostu i pragnienia dobra dla Ukrainy. Dlatego też apeluje o bardziej zdecydowane zaangażowanie się Zachodu by przeciwstawić się rosyjskiej agresji. „Jesteśmy winni ludziom więcej niż tylko działania pomocowe post factum, by opatrzyć rany i odbudować podstawowe instytucje zniszczone przez agresora. Jesteśmy im winni coś więcej niż tylko spóźnioną operację ratunkową” – podkreślił nuncjusz.

Wiadomo, że watykańska dyplomacja stara się o znalezienie pokojowego rozwiązania bardzo trudnej i skomplikowanej sytuacji na Ukrainie. Sam Papież pod koniec sierpnia podczas spotkania z wiernymi na Anioł Pański zaapelował o pokój i zakończenie tamtejszego konfliktu, który przynosi wiele cierpienia ludności cywilnej. 
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama

Reklama