Kolejni chrześcijanie zamordowani w Libii

Małżeństwo koptyjskich lekarzy Magdi i Sahar Sobhi Toufic zostało zamordowane w swym mieszkaniu przy jednym ze szpitali w libijskim mieście Syrta.

Nie ma tam żadnych śladów rabunku, co może wskazywać, że zbrodni dokonano z pobudek religijnych. „Należące do lekarzy pieniądze, które były na stole w pobliżu miejsca zbrodni, a także biżuteria kobiety nie zostały naruszone” – oświadczył przedstawiciel władz.

W chwili zbrodni w mieszkaniu lekarzy znajdowała się również trójka ich dzieci. Jedno z nich, 13-letnią dziewczynkę, mordercy uprowadzili. Niestety, także i ona zginęła, choć nieznane są jak dotąd przyczyny jej śmierci.

Od czasu upadku reżimu Mu’ammara al Kaddafiego mniejszość chrześcijańska w Libii była przedmiotem licznych ataków ze strony islamistów. Ponadto wielu wyznawców Chrystusa aresztowano, głównie w Benghazi, pod zarzutem uprawiania prozelityzmu. W Libii pracują dziesiątki tysięcy chrześcijan, głównie Egipcjan.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.