Rosja: prawosławni przeżywają uroczystość Objawienia Pańskiego

Rosyjscy prawosławni przeżywają dziś uroczystość Objawienia Pańskiego, która jest dla nich pamiątką Chrztu Chrystusa. W wielu regionach Rosji przygotowano specjalne miejsca do trzykrotnego zanurzenia się wiernych w wodzie na otwartym powietrzu.

Najwięcej takich miejsc – blisko 1700 – przygotowano w rosyjskich okręgach centralnym i nadwołżańskim. W Moskwie będzie ich około 70, a w rejonie przylegającym do stolicy ponad 90. Oczekuje się, że w obrzędzie potrójnego zanurzenia weźmie udział ponad 1,5 mln wiernych.

W tym roku w europejskiej części kraju aura okazała się bardzo łaskawa, gdyż mróz nie przekracza - 2 stopni Celsjusza. Zwykle o tej porze panowały ponad dwudziestostopniowe mrozy, tradycyjnie nazywane chrzcielnymi.

Nad zdrowiem i bezpieczeństwem osób biorących udział w obrzędzie czuwa blisko 36 tys. pracowników Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych oraz policjanci.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PRAWOSŁAWIE

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.