Rosjanie zainteresowani tradycyjnymi wartościami

Zainteresowanie Rosjan tradycyjnymi wartościami wzrosło w porównaniu do roku 1989. Wykazały to najnowsze badania postaw i dążeń obywateli Rosji. Zostały one przeprowadzone przez Rosyjski Ośrodek Badań Opinii Publicznej.

90% Rosjan przywiązuje duże znaczenie do zgodności postaw życiowych z własnym sumieniem. Jeszcze piętnaście lat temu wskaźnik ten był o 15 punktów mniejszy. 71% obywateli Federacji Rosyjskiej za szczególnie ważne uważa dążenie do doskonałości duchowej, co ponad dwukrotnie przewyższa wskazania respondentów na ten temat w roku 1989. Dla blisko 95% badanych bardzo ważnym jest założenie rodziny, wychowanie dzieci oraz posiadanie przyjaciół. Ogromna większość badanych zainteresowana jest znalezieniem dobrej pracy i osiągnięciem materialnego dobrobytu, co w porównaniu z badaniami sprzed piętnastu lat i z roku 1989 wskazuje na wzrost tych tendencji o ponad połowę punktów procentowych.

Wyniki najnowszych badań mogą budzić nadzieję, że większość Rosjan pragnie normalnego życia i do niego dąży, niezależnie od wtłaczanej im przez państwowe media imperialno-mocarstwowej retoryki.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.