Ukraina: Prośba o rozejm na święta

Zwierzchnik ukraińskich grekokatolików przyłączył się do apelu o całkowite zawieszenie broni na czas świąt wielkanocnych.

Dla grekokatolików i prawosławnych rozpoczął się właśnie Wielki Tydzień. W związku z tym specjalna misja Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie wystąpiła z wnioskiem o kilkudniowy rozejm.

Zdaniem abp. Światosława Szewczuka jest to konkretny, praktyczny krok, o który należy prosić wszystkich odpowiedzialnych. Jest on przekonany, że również zwierzchnicy innych Kościołów poprą ten wniosek. „Prosimy o zawieszenie broni przynajmniej podczas tych świąt, aby mogło się to stać początkiem trwałego pokoju w przyszłości i położyło kres przelewowi krwi na naszej ukraińskiej ziemi, tak długo już doświadczonej cierpieniem” – dodał kijowsko-halicki arcybiskup większy.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.