Patriarcha Cyryl też odwiedzi Kubę

Podano szczegóły papieskiej podróży na Kubę, a rosyjska agencja Interfax informuje, że prezydent Raul Castro zaprosił tam również patriarchę moskiewskiego.

Uczynił to, spotykając się z nim podczas swej wizyty w stolicy Rosji. Przypomniał przy tym, że Cyryl odwiedził już karaibską wyspę, zanim został patriarchą, i był tam wówczas mile widziany przez kubańskie władze. Dziękując za zaproszenie, zwierzchnik rosyjskiego prawosławia wyraził też raz jeszcze wdzięczność Fidelowi Castro za decyzję o budowie na Kubie cerkwi prawosławnej. Dodajmy, że jego brat Raul, obecny prezydent, znany był zawsze z bliskiej współpracy z radzieckimi władzami, podobnie zresztą jak rosyjska hierarchia prawosławna.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.