Syria: 4 tys. chrześcijańskich rodzin uciekło z Hassaké

Trwa dramat chrześcijańskich mieszkańców syryjskiego miasta Hassaké. Od tygodnia trwają tam walki między dżihadystami z tzw. Państwa Islamskiego i armią rządową.

Chrześcijanie, w sumie 4 tys. rodzin, uciekli tuż przed ofensywą islamistów. Znaleźli schronienie w kurdyjskim mieście Al-Kamiszli. Z nimi jest syryjskokatolicki arcybiskup Hassaké-Nisibis Jacques Behnan Hindo. W imieniu swych wiernych apeluje on o pomoc humanitarną, bo sytuacja uchodźców jest tragiczna. W większości śpią pod gołym niebem. Wsparcie dostarczane przez Caritas jest niewystarczające.

Abp Hindo zwraca też uwagę na trudne położenie syryjskiej armii, która walczy z Państwem Islamskim. Oddziały kurdyjskie przyłączyły się do walki dopiero wtedy, gdy dżihadyści wtargnęli do kurdyjskich dzielnic miasta. Niepokojący jest również fakt, że ludność cywilna opowiedziała się po stronie Państwa Islamskiego – podkreśla syryjskokatolicki arcybiskup.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.