Asia Bibi przed sądem

Termin rozprawy w Sądzie Najwyższym w Pakistanie w związku ze skazaniem Asii Bibi został wyznaczony na 22 lipca br.

Bliscy Asii Bibi podając datę rozprawy (wiadomość z 16 lipca) napisali: "Prosimy Was całym sercem o Waszą modlitwę! Prosimy całą społeczność Europy o modlitwę i wsparcie, aby Sąd Najwyższy natychmiast uwolnił Asię Bibi." 

– Nie mamy wątpliwości co do tego, że Asia Bibi żyje, bo świat się nią interesuje. Kontynuujmy nasze wsparcie, nie ustawajmy w modlitwie – zachęca Magdalena Korzekwa, szefowa polskiego oddziału organizacji CitizenGo.– Podpisujmy petycję. Wiemy, że nacisk muzułmańskich fanatyków na to, aby Asia Bibi została zamordowana jest ogromny. Niedawno  Ashiq Masih - mąż Asii Bibi poinformował o tym, że wyznaczono nawet nagrodę w wysokości do 4915 dolarów za zamordowanie Asii.

W ostatnich miesiącach stan zdrowia Asii Bibi dramatycznie się pogorszył. Gdy jej mąż oraz Eisham Masih - najmłodsza córka - wrócili do Pakistanu z Europy (spotkali się tam z papieżem Franciszkiem oraz uczestniczyli w Kongresie CitizenGO "Wszyscy jesteśmy Nazarejczykami") i odwiedzili Asię, zastali ją w fatalnym stanie zdrowia. Kobieta ledwo była w stanie się poruszać, wymiotowała krwią, miała też objawy zatrucia. Pojawiło się podejrzenie, że ktoś próbuje otruć ją w więzieniu. Szybki termin rozprawy w Sądzie Najwyższym daje nową nadzieję na uwolnienie Asii Bibi.

CitizenGO w najnowszej petycji ws. Asii Bibi apeluje, aby warunki rozprawy w Sądzie Najwyższym Pakistanu pozwoliły sądowi na wydanie sprawiedliwego wyroku i natychmiastowe uwolnienie Asii Bibi. Rozprawa apelacyjna w sądzie w Lahore odbyła się w warunkach urągających wszelkim zasadom rzetelnego procesu. 

Na stronie www.asiabibi.org można obejrzeć trailer filmu "Uwolnić Asię Bibi" w reż. Macieja Grabysy i Michała Króla (produkcja: CitizenGO, Dom Wydawniczy Rafael, HazteOir.org, SWM "Młodzi Światu") oraz zamówić DVD z filmem. 

«« | « | 1 | » | »»