Greccy prawosławni wycofują się z UE

Zwierzchnik greckiego Kościoła prawosławnego odwołał jego przedstawiciela przy Unii Europejskiej, metropolitę Athanasiosa Chatzopulosa.

Kierował on w Brukseli biurem przedstawicielstwa greckiej Cerkwi przy UE, które arcybiskup Aten Hieronim II być może również zlikwiduje czy przynajmniej zredukuje. Wiązane jest to z resentymentami Greków wobec Unii, która, jak uważają oni, w ostatnim czasie nie odpowiedziała właściwie na ich potrzeby. Zamknięcie lub obniżenie rangi przedstawicielstwa w Brukseli pozwoliłoby też Cerkwi na zaoszczędzenie pieniędzy, które można by wykorzystać na pomoc ubogim w Grecji. Ponadto zakończyłoby spór między Kościołem autokefalicznym tego kraju a Patriarchatem Ekumenicznym Konstantynopola, który tradycyjnie reprezentuje wszystkie greckie wspólnoty prawosławne za granicą.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.