Patriarcha Grzegorz III Laham o emigracji chrześcijan

„Pozostańcie tu! Mimo wszelkich trudności miejcie cierpliwość! Nie emigrujcie!” – to słowa listu melchickiego patriarchy Damaszku Grzegorza III Lahama do młodych chrześcijan w Syrii.

Patriarcha określa ucieczkę młodych wyznawców Chrystusa z Bliskiego Wschodu krwotokiem i huraganem, który zagraża samemu istnieniu wspólnoty chrześcijańskiej w tym regionie. „Jaka będzie przyszłość Kościoła? Jaką będzie nasza ojczyzna? Co się stanie z naszymi parafiami?” – pyta zauważając jednocześnie, że przedłużanie się syryjskiego kryzysu zmusza miejscowych chrześcijan do szukania lepszego jutra za granicą. 

Przynajmniej trzy razy w tygodniu z Damaszku wyjeżdża autobus z chrześcijańska młodzieżą i dorosłymi. Z narażeniem życia, przez Bejrut i Turcję, przedostają się oni do Europy. Inni przez Libię dopływają do włoskiej wyspy Lampedusa. „Ta wielka fala emigracji zagraża istnieniu Kościoła w Syrii” – podkreśla melchicki patriarcha Damaszku.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.