Indie: ustanowienie Dnia Męczenników

„Zamordowani podczas (...) prześladowań zasługują na naszą pamięć i cześć".

Indyjscy biskupi w stanie Orisa podjęli decyzję o ustanowieniu Dnia Męczenników. Będzie on poświęcony pamięci ofiar masakr chrześcijan w Kandhamal w 2008 roku. Dokładna jego data zostanie ustalona w porozumieniu z rodzinami ofiar. Dotąd w Orisie obchodzony był lokalnie jedynie Dzień Pamięci.

„Zamordowani podczas antychrześcijańskich prześladowań zasługują na naszą pamięć i cześć. Zginęli za swoją wiarę i świadectwo o Chrystusie” – tłumaczy bp Sarat Chandra Nayak. Planowane jest również wystosowanie prośby do episkopatu Indii by Dzień Męczenników został ustanowiony w całym kraju. „To ważne, by całe indyjskie społeczeństwo pamiętało o masakrach w Kandhamal. To najokrutniejszy w historii atak wymierzony w wyznawców Chrystusa, którzy także zostali zdradzeni przez wymiar sprawiedliwości” – stwierdził John Delay, jeden z aktywistów chrześcijańskich.

W masakrach w indyjskim stanie Orisa w 2008 r. zamordowano dziesiątki chrześcijan. Kilkadziesiąt tysięcy osób zostało zmuszonych do ucieczki ze swoich wiosek. Zniszczono kilkaset kościołów i miejsc kultu oraz kilka tysięcy domów.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.