Turcja i Arabia Saudyjska pomagają islamistom

Nie jest tajemnicą, że Turcja pomaga Państwu Islamskiemu, pozwalając terrorystom opuszczać Syrię i do niej przyjeżdżać – mówi syryjsko-prawosławny patriarcha Antiochii i całego Wschodu Ignacy Efrem II.

„Nie jest tajemnicą, że Turcja pomaga Państwu Islamskiemu, pozwalając terrorystom opuszczać Syrię i do niej przyjeżdżać. Są tacy, którzy kupują u islamistów ropę finansując ich armię. Arabia Saudyjska i Katar wspierają na różny sposób  islamistów i w ten sposób uczestniczą w wojnie w Syrii” – to słowa wywiadu udzielonego włoskiej katolickiej stacji telewizyjnej tv2000 przez syryjsko-prawosławnego patriarchy Antiochii i całego Wschodu Ignacego Efrema II.

Według patriarchy ten konflikt trwa już dłużej niż I wojna światowa, ponieważ tak wiele państw jest w niego zaangażowanych. Efrem II nie traci jednak nadziei na szybkie zakończenie wojny i łączy ją z dialogiem na temat Syrii między Rosją i USA, a zwłaszcza w związku z propozycją stworzenia rządu z udziałem antyasadowskiej opozycji.  

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.