Rycerze Kolumba pomagają w Irbilu

4 mln. dolarów zebrali amerykańscy Rycerze Kolumba, aby pomóc uchodźcom w Irbilu, wypędzonym przez bojówki ISIS ze swoich domów.

Za te pieniądze we wrześniu zostanie zakupiona żywność dla 13,5 tys. rodzin pochodzących z Mosulu i Równiny Niniwy w Iraku.
W zbiórce pieniędzy wykorzystano telewizyjny spot, w którym wystąpił ks. Douglas Bazi, porwany i torturowany przez islamistów. „Ludobójstwo, to zbyt proste słowo, aby opisać to co się dzieje z moim ludem. Módlcie się za mój naród, pomagajcie mojemu narodowi i ratujcie go” – powiedział ks. Bazi, kierujący obecnie obozem dla uchodźców Mar Elia w kurdyjskim Irbilu. „Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie doświadczają prześladowań i zagłady, ponieważ wierzą w Tego, który uczy nas miłować się nawzajem” – powiedział Carl Anderson, Najwyższy Rycerz Kolumba. Jest to kolejna akcja pomocy ze strony Rycerzy Kolumba dla prześladowanych chrześcijan w Iraku i Syrii.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.