Czarna księga prześladowań chrześcijan

Nakładem Wydawnictwa Rebis ukazało się polskie tłumaczenie „Czarnej księgi prześladowań chrześcijan w świecie”. Na opracowanie składa się ponad 70 świadectw, reportaży i analiz ekspertów z 17 krajów: chrześcijan różnych wyznań, ateistów, muzułmanów i żydów. Pozwala to dać pełny obraz sytuacji wyznawców Chrystusa.

Zdaniem biskupa Krzysztofa Zadarko, delegata KEP ds. Imigracji opracowanie przypomina martyrologia chrześcijan z pierwszych wieków.

  Rebis „Czarna księga prześladowań chrześcijan w świecie” jest pierwszym w historii całościowym opracowaniem dotyczącym sytuacji chrześcijan we współczesnym świecie. Wynika z niej, że ok. 150 milionów chrześcijan - katolików, prawosławnych, protestantów - doświadcza współcześnie różnych form dyskryminacji i prześladowań.

Około 75 proc. aktów przemocy wobec mniejszości religijnych jest skierowanych przeciwko chrześcijanom.

Każdego roku z powodu swojej wiary ginie ok. 100 tys. wyznawców Chrystusa.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.