Świąteczne przesłanie nadziei od Elżbiety II

O tryumfie światła nad ciemnościami mówiła w piątek w bożonarodzeniowym przemówieniu do narodów Wielkiej Brytanii i Commonwealthu brytyjska królowa Elżbieta II.

"Jest prawdą, że świat musiał w tym roku stawić czoło momentom mroku, ale Ewangelia według św. Jana zwiera werset pełen nadziei: 'A światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła'" - powiedziała monarchini, czyniąc aluzję m.in. do krwawych zamachów przeprowadzonych w mijającym roku przez islamskich radykałów w różnych częściach świata.

Nawiązań do spraw aktualnych było w przemówieniu więcej: 89-letnia królowa wspomniała m.in. prześladowanego i wygnanego Chrystusa, nawiązując w ten sposób do uchodźców w XXI wieku.

Coroczne przemówienie telewizyjne - które jest jedną z rzadkich okazji, gdy tekstu wygłaszanego przez królową publicznie nie pisze rząd - zostało nagrane wcześniej w Pałacu Buckingham.

Królowa tradycyjnie spędza święta w otoczeniu rodziny w swojej posiadłości Sandringham w hrabstwie Norfolk. W miejscowym kościele św. Marii Magdaleny była w piątek przed obiadem na mszy; towarzyszyli jej syn książę Karol, oraz wnuk książę William z księżną Kate. Wielu z około tysiąca zebranych tam poddanych nie kryło żalu, że małe dzieci Williama i Kate, George i Charlotte, nie zostały zabrane do kościoła, lecz zostały w ciepłym domu.

«« | « | 1 | » | »»
 • Stanisław_Miłosz
  27.12.2015 00:20
  Brak w tle - królowej Elżbiety - Union Jack'a jest zrozumiały: aż trzy krzyże (angielski, szkocki, irlandzki) naraz w jednej fladze mogły by urazić uczucia religijne obywateli (tych najważniejszych) Wspólnego Świata Wielkiej Brytanii, ale brak Ero Flag'i to naprawdę skandal. Jak najszybciej winien się tym zająć Europejski Parlament. I potępić. Rezolucją - zdecydowanie potępić!

  Europarlamentarzyści Platformy - do boju! Nadredaktorze - telefon do Szulca: Europejskie standardy i wartości pogwałcone! Angole do szeregu wróć! Euro, Euro - ueber Alles!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.