Br. Alois o drodze do pokoju

Jak przyznał przełożony wspólnoty z Taizé, w zetknięciu z przemocą(...) niektórzy zadają sobie pytanie: gdzie jest Bóg?

O konieczności przywrócenia braterstwa między ludźmi, jako drodze do pokoju - mówił br. Alois w czasie wieczornego rozważania w Walencji, gdzie trwa 38-me Europejskie Spotkanie Młodych. Przełożony wspólnoty z Taizé przyznał, że w zetknięciu z przemocą, gdziekolwiek się ona przejawia, niektórzy zadają sobie pytanie: gdzie jest Bóg? Tymczasem jest On tuż obok i cierpi razem z ofiarami.

- To my mamy być Jego świadkami, okazując współczującą miłość i miłosierdzie - podkreślił br. Alois.

TŁUMACZENIE:
„Jedyną drogą, która umożliwi przygotowanie pokoju w przyszłości, jest przywrócenie braterstwa między ludźmi. Nie możemy pozwolić, aby odrzucenie innych zagnieździło się w naszych sercach, ponieważ to jest ziarno barbarzyństwa.”

Przeor Taizé dodał, że Ewangelia otwiera miejsce dla komunii dużo szerszej; w sercu Boga wszyscy ludzie należą do jednej rodziny. Stąd pytanie: Czy w pełni zaakceptowaliśmy pluralizm tej ludzkiej rodziny? Jeśli nie, nie mamy prawa domagać się powszechnego braterstwa.

TŁUMACZENIE:
„Przyjmując w Taizé, tydzień po tygodniu, młodych ludzi ze wszystkich stron, przygotowując kolejne etapy „pielgrzymki zaufania przez ziemię” i spotkania na wszystkich kontynentach, staramy się wprowadzać w życie to powszechne braterstwo, które przygotowuje pokój.”

Na zakończenie br. Alois poinformował, że przyszłoroczne Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Rydze na Łotwie.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama