Kard. Parolin spotkał się z bułgarskim patriarchą

Kard. Pietro Parolin przebywa z oficjalną wizytą w Sofii. W dzisiejszym programie znalazły się spotkania z patriarchą Neofitem, a następnie z prezydentem, premierem i wielkim muftim.

Udany przebieg soboru wszechprawosławnego będzie miał na pewno wpływ na dalsze zbliżenie między katolikami i prawosławnymi – zapewnił watykańskiego sekretarza stanu zwierzchnik bułgarskiej Cerkwi prawosławnej. Kard. Pietro Parolin przebywa z oficjalną wizytą w Sofii. W dzisiejszym programie znalazły się spotkania z patriarchą Neofitem, a następnie z prezydentem, premierem i wielkim muftim.

Kard. Parolin przekazał patriarsze pozdrowienia od Papieża Franciszka. Zwrócił też uwagę na potrzebę zacieśnienia współpracy między obu Kościołami, choćby w takich dziedzinach, jak duszpasterstwo młodzieży czy pomoc najuboższym.

Patriarcha Neofit podziękował za gościnne przyjęcie, jakiej doświadczają w Watykanie przedstawiciele Cerkwi prawosławnej, zwłaszcza podczas dorocznej wizyty z okazji uroczystości świętych Cyryla i Metodego. Wyraził też wdzięczność za otwarcie papieskich uczelni w Rzymie na prawosławnych studentów z Bułgarii.

W rozmowie zwrócono także uwagę na rozwój dwustronnych relacji. W tym kontekście wspomniano o niedawnym spotkaniu Papieża z patriarchą rosyjskim oraz o zbliżającym się soborze prawosławnym na Krecie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama