Powstanie centrum dla anglikanów w Santiago de Compostela

Również anglikanie będą mieć swój dom pielgrzyma w Santiago de Compostela. Z inicjatywą wyszedł Hiszpański Episkopalny Kościół Reformowany.

Grób św. Jakuba to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc pątniczych na świecie.

Św. Jakub jest czczony jako męczennik także przez anglikanów. Tym niemniej, jak stwierdził pomysłodawca tego projektu pastor Spencer Reece, „Hiszpania, będąc jednym z najbardziej katolickich krajów świata, nigdy nie była celem pielgrzymek protestanckich”. Nowe centrum, którego koszt budowy szacuje się na ok. 5 mln dolarów, mogłoby zatem tę tradycję w duchu ekumenicznym rozpocząć, zwłaszcza że liczba pielgrzymów anglikańskich stale rośnie. „To oczywiście wielki projekt, który pozwoli pielgrzymom na przyjęcie anglikańskiej komunii, a także wspomoże wszystkich, którzy odwiedzają Santiago, również nieanglikanów” – dodał pastor Reece.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.