Dar Cyryla I dla Papieża Franciszka

Metropolita Hilarion Ałfiejew przekazał papieżowi od patriarchy Moskwy relikwie św. Serafima Sarowskiego.

Metropolita Hilarion Ałfiejew, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego, przebywa we Włoszech w związku z XIV posiedzeniem plenarnym Komisji Mieszanej ds. Dialogu Teologicznego między Kościołami Rzymskokatolickim i Prawosławnym. Spotkał się on wczoraj z Papieżem Franciszkiem i z kardynałem sekretarzem stanu Pietro Parolinem. 

Gość z Moskwy przekazał Papieżowi od patriarchy Cyryla cząstkę relikwii św. Serafima Sarowskiego, umieszczoną w szkatułce w formie jaja paschalnego. Ojciec Święty poprosił o przekazanie patriarsze serdecznych podziękowań i braterskiego pozdrowienia. Papież i Hilarion omówili stan stosunków prawosławno-katolickich po spotkaniu Franciszka i Cyryla I na Kubie. Szczególną uwagę poświęcili tragicznemu losowi chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Z zadowoleniem przyjęli współpracę prawosławnych i katolików udzielających wspólnie pomocy dotkniętych wojną braciom. Na spotkaniu podkreślono owocny rozwój współpracy na polu kultury.

W trakcie spotkania z watykańskim sekretarzem stanu gość z Moskwy i kard. Parolin uznali konieczność kontynuowania procesu pokojowego na Ukrainie w duchu podpisanej na Kubie przez Papieża i patriarchę moskiewskiego deklaracji wzywającej wszystkie Kościoły ukraińskie do wysiłków zmierzających do zgody społecznej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama