Sudan Płd.: kościoły na rzecz pojednania

Sudańscy zwierzchnicy kościelni wzorują się na inicjatywach podejmowanych w Rwandzie po to, by przezwyciężyć plemienne traumy związane z ludobójstwem z 1994 r.

We wszystkich świątyniach chrześcijańskich Sudanu Południowego promuje się inicjatywę pokojową mającą na celu powstrzymanie walk plemiennych i niedopuszczenie do ludobójstwa, o którym coraz częściej mówi się w tym kraju. Konflikt między dwoma grupami etnicznymi – Dinka i Nuer, reprezentowanymi odpowiednio przez zwolenników obecnego prezydenta kraju i byłego wiceprezydenta, zaostrzył się od grudnia ub. roku, prowokując kolejną wojnę domową i jeden z największych kryzysów humanitarnych. Stąd kościelna inicjatywa pokojowa celem zmniejszenia wzajemnych napięć i budowania pojednania. Wspiera ją m.in. amerykańska Caritas.

Co ciekawe, sudańscy zwierzchnicy kościelni wzorują się na inicjatywach podejmowanych w Rwandzie po to, by przezwyciężyć plemienne traumy związane z ludobójstwem z 1994 r. W tym celu przedstawiciele Rady Kościołów Sudanu Południowego odwiedzili Kigali i rozmawiali z ludźmi promującymi dialog, pojednanie i wzajemne przebaczenie w rwandyjskim społeczeństwie.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.