Śląskie Święto Biblii

Biblia w przekładzie ekumenicznym? Jest taka. W czwartek 17 listopada w Katowicach będzie się o niej można dowiedzieć więcej.

Tego dnia z inicjatywy Archidiecezjalnej Komisji Ekumenicznej i Dialogu Międzyreligijnego w Katowicach odbędzie się kilka wydarzeń promujących to tłumaczenie Biblii. Najpierw sympozjum z okazji 200-lecia Towarzystwa Biblijnego w Polsce (Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne, ul Wita Stwosza 17, 10.00 - 13.00). O tej samej godzinie na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego (ul. Jordana 18) nastąpi otwarcie wystawy poświęconej temuż Towarzystwu (będzie czynna do 7 grudnia). Na godzinę 17. w pomieszczeniach Muzeum Archidiecezjalnego (ul. Jordana 39 wejście od ul. Wita Stwosza) nastąpi otwarcie wystawy poświęconej Biblii. Zaprezentowane zostaną również rzeźby laureatów konkursu plastyczno-biblijnego. Ta wystawa również będzie otwarta do 7 grudnia.

Wszystkie wydarzenia mają charakter otwarty, a zwiedzanie wystaw jest bezpłatne.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.