Putin pisze do papieża: Liczę, że w najbliższej przyszłości...

Prezydent Rosji Władimir Putin w życzeniach dla papieża Franciszka w sobotę, w dniu jego 80. urodzin, wyraził nadzieję, że uda się im obu spotkać w najbliższej przyszłości. Zaznaczył, że papież przyczynił się do przełomu w relacjach katolicyzmu i prawosławia.

W znacznym stopniu to dzięki "osobistym wysiłkom, mądrości i dalekowzroczności" Franciszka stało się możliwe osiągnięcie "historycznego przełomu w kontaktach prawosławno-katolickich" - podkreślił rosyjski prezydent w życzeniach opublikowanych przez Kreml. Jak dodał, umocniły się również stosunki między Rosją i Watykanem.

Putin zauważył, że działalność papieża dotycząca poszerzenia dialogu międzywyznaniowego sprawiła, że zyskał on "szczery szacunek milionów ludzi na całym świecie".

"Liczę, że w najbliższej przyszłości znów będziemy mogli się spotkać i przedyskutować problemy współczesnego świata" - oświadczył Putin, zapewniając, że ciepło wspomina rozmowy z papieżem Franciszkiem w Watykanie w 2013 i 2015 roku.

12 lutego br. na lotnisku w Hawanie na Kubie doszło do pierwszego, historycznego spotkania papieża Franciszka i patriarchy moskiewskiego i całej Rusi Cyryla. Obaj w podpisanej deklaracji wyrazili pragnienie jedności.

«« | « | 1 | » | »»