Lizbona: spotkanie Światowej Rady Kościołów i Kościoła Katolickiego

Gremium to zostało utworzone w 1965 r., aby monitorować i wspierać wzajemną współpracę.

Mieszana grupa robocza złożona z przedstawicieli Światowej Rady Kościołów oraz Kościoła katolickiego spotkała się w tych dniach w stolicy Portugalii – Lizbonie. Gremium to zostało utworzone w 1965 r., aby monitorować i wspierać wzajemną współpracę.

W centrum obrad znalazły się kwestie pokoju oraz trudności związane z napływem migrantów i uchodźców. Podkreślono rolę religii i kultury w budowaniu pokoju oraz wskazano na wyzwania, ale także i szanse związane z przybywającymi do Europy migrantami. Uczestnicy obrad wskazali, iż sytuacja ta jest szczególnym  „znakiem czasów” i domaga się współpracy i wspólnej odpowiedzi wszystkich Kościołów. Są one wezwane do wzmożenia wysiłków w przyjęciu, ochronie i integracji migrantów i uchodźców.

Na czele mieszanej grupy roboczej złożonej z przedstawicieli Światowej Rady Kościołów oraz Kościoła katolickiego stoją metropolita Nifon z Rumuńskiego Kościoła Prawosławnego oraz abp Diarmuid Martin z Dublina.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.