Totalitaryzm w imię tolerancji

Kanada wprowadziła nową formę dyskryminacji za poglądy odbiegające od politycznej poprawności.

Pracodawcy nie otrzymają bowiem odtąd dofinansowania na umowy o prace wakacyjne dla uczniów, jeżeli aktywnie nie wspierają aborcji, związków jednopłciowych i ideologii gender. Zadecydował o tym kilka dni temu rząd tego kraju.

Nowa polityka uderza więc w każdego, kto wspiera tradycyjny model rodziny i obronę życia nienarodzonch. Tymczasem organizacje radykalnie proaborcyjne mają zapewnione wsparcie i rozwój, włącznie z promocją w państwowych mediach. 

Kanada to nie jedyne miejsce, gdzie dyskryminuje się chrześcijan poprzez nacisk polityczno-ekonomiczny. Wydaje się, że podobne obostrzenia stosuje Unia Europejska, która groziła niektórym krajom członkowskim zawieszeniem prawa głosu w Radzie Europejskiej, jeżeli nie przyjmie aborcyjnego prawodawstwa.

«« | « | 1 | » | »»
 • jan
  22.12.2017 13:24
  ,,Aplikant będzie musieć poświadczyć, że... respektuje indywidualne prawa człowieka... co oznacza prawa reprodukcyjne i prawo do wolności od dyskryminacji na podstawie płci, religii, rasy... orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej i sposobu jej wyrazu''.
 • Gość2
  22.12.2017 14:33
  Co na to powie papież Franciszek? Czy w ogóle to to rusza? Gdzie jest duchowy przywódca chrześcijaństwa? Precz z bezbożnictwem i totalitaryzmem!
 • Z Kanady
  23.12.2017 00:49
  Niestety Kanada jest panstwem coraz to bardziej przypominajacym komunizm, a spoleczenstwo niestety sie temu nie sprzeciwia gdyz rzad (zarowno konserwatywny jak i liberalny) skutecznie wypral ludziom muzgi. Od lat mieszkam w Kanadzie i widze jak komuznizm postepuje. Pare przykladow. W dniu inauguracji obecnego rzadu, nowy premier Troudeau polaczyl sie przez internet z kilkoam szkolami w calej Kanadzie. Jedna ze szkol byla szkola w mojej miejscowosci. Dzieci mogly zadawac pytania. Kiedy zapytalem sie jak to bedize wygladac, dzieci powiedzialy, ze jest dwoje wyznaczonych i one maja sie podanych pytan wyuczyc na pamiec. Stalin, Bierut i inni dyktatorzy tez lubili sie fotografowac z dziecmi. Inny przyklad. Od 1 grudnia tego roku, decyzja rzadu w jednym z terytoriow, przelozeni przychodni lekarskich zostali wykluczeni ze zwiazkow zawodowych. Oznacza to ze panstwo kontroluje zwiazki. Skojarzenie az samo sie nasuwa z PRL. Coz, przykladow wiele ale kanadyjczycy sa zadowoleni ze taki piekny i liberalny kraj maja. Pozostaje tylko marzyc ze moze i Kanada kiedys bedzie miala swojego Trumpa
 • (wujek) Olek
  23.12.2017 01:21
  Nic nowego pod słońcem. Mnie "zachwyt" wobec (nied-)oświecenia minął, jak przeczytałem szczucie pana Voltaire pod tytułem "O tolerancji". A głęboko i ślepo w to wierzyłem ... do czasu.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.