W hołdzie dla prześladowanych chrześcijan

Rzymskie Koloseum zostało w sobotę wieczorem podświetlone na symbolizujący krew kolor czerwony w hołdzie dla prześladowanych chrześcijan. Obecni byli przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani i watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin.

Uroczystość przed amfiteatrem Flawiuszów zorganizowało Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Odbyło się ono pod hasłem "Aby przezwyciężyć obojętność".

Wśród jej uczestników była chrześcijanka z Nigerii Rebecca Bitrus, która przez dwa lata była więziona przez islamistyczną organizację terrorystyczną Boko Haram. Przybyli również mąż i córka pakistańskiej chrześcijanki Asi Bibi, od 9 lat przebywającej w więzieniu i skazanej na karę śmierci za bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. Przed południem z Nigeryjką i rodziną Bibi spotkał się w Watykanie papież Franciszek. Wszyscy troje podzielili się swoim świadectwem. Oprócz nich o sytuacji w swoich krajach mówili tez Raphael Louis I Sako - chaldejski patriarcha Babilonu i  Firas Lutfi z kościoła św. Franciszka w Aleppo.

Jednocześnie wraz z Koloseum podświetlone zostały na czerwono maronicka katedra świętego Eliasza w Aleppo w Syrii, zniszczona częściowo w wyniku ostrzału podczas trwającej tam wojny oraz kościół świętego Pawła w Mosulu w Iraku.

W czasie rzymskiej ceremonii kardynał Parolin podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, że Watykan popiera ideę humanitarnego rozejmu w Syrii , z którą występuje ONZ. Dodał, że organizacja "nie zdołała dotąd doprowadzić do porozumienia, zakończenia przemocy , dostarczenia pomocy humanitarnej i wynegocjowania porozumienia".

"Wywieramy presję w tych kwestiach" - zapewnił sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Powiedział, że papież Franciszek wyraża "wielkie zaniepokojenie dramatyczną i katastrofalną sytuacją we wschodniej Gucie i innych regionach, takich jak Afrin".

Z kolei przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani stwierdził, że  "żaden człowiek nie jest naprawdę wolny, jeśli nie może praktykować swej wiary w społeczności, która jest uznana i szanowana. Oświetlenie Koloseum na czerwono symbolizuje naszą solidarność i determinację w walce z niesprawiedliwością, jakiej doświadczyli chrześcijanie w Iraku, Syrii i na całym świecie."

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • ws
  25.02.2018 10:40
  miłe, takie trochę bardziej wizualne niż kredki na chodniku, sprowadzajmy chrześcijan do Europy a wydalajmy muzułmanów i hinduistów
 • gosc
  25.02.2018 17:27
  Jaki hołd? chyba zapowiedź ponownej fali prześladowań chrześcijan na własne życzenie władz Kościoła, która bezkrytycznie sprowadza Saracenow i nakazuje pod karą grzechu ciężkiego ich karmić i utrzymywać.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Sponsorowane

  Www.CzesciAuto24.PL