Ekumeniczne Dni Biblii w Katowicach

W programie przewidziane są między innymi nabożeństwa, konferencje i wręczenie nagród laureatom konkursu.

W Katowicach w dniach 15-21 kwietnia odbędą się  Ekumeniczne Dni. Ich hasłem  są słowa zaczerpnięte z Apokalipsy św. Jana „I powiedział do mnie: Stało się. Ja jestem Alfa i Omega, Początek i Koniec. Ja temu, który pragnie, dam pić darmo ze źródła wody życia” (Ap 21,6 BE).

Ekumeniczne Dni Biblii rozpoczną się nabożeństwem ekumenicznym 15 kwietnia 2018 roku o godz. 16.30 w kościele ewangelicko-augsburskim pod przewodnictwem ks. bpa Mariana Niemca, zwierzchnika Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego diecezji Katowickiej. Kazanie wygłosi ks. bp Marek Szkudło z Kościoła rzymskokatolickiego. Podczas nabożeństwa zostaną wręczone nagrody laureatom konkursu ekumeniczno-biblijnego. Prace zostały przegotowane w techniką: rysunku wykonanego farbami, rzeźby i po raz pierwszy metodą grafiki.

W środę 18 kwietnia 2018 roku w kaplicy św. Barbary na terenie Silesia City Center, zostanie zorganizowany Maraton Biblijny w godzinach 17.00–21.00, podczas którego przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich będą czytać Księgę Kapłańską w przekładzie ekumenicznym

W czwartek 19 kwietnia 2018 roku w Bibliotece Śląskiej w Katowicach o godz. 17.00 rozpocznie się konferencja naukowa dotycząca Biblii a w szczególności hasła tegorocznych Ekumenicznych Dni Biblii. Prelegentami będą ks. prof. dr hab. Józef Kozyra, ceniony biblista z Katowic oraz dk. dr Leszek Jańczuk z Warszawy – biblista, jeden z tłumaczy Biblii w przekładzie ekumenicznym. Gościem specjalnym konferencji będzie Małgorzata Platajs Dyrektor Generalny Towarzystwa Biblijnego w Polsce, która zaprezentuje Biblię według przekładu ekumenicznego. Podczas spotkania będzie można zakupić egzemplarz Biblii w przekładzie ekumenicznym.

«« | « | 1 | » | »»