Dramat chrześcijanki po odmowie przejścia na islam

W pakistańskim Karaczi trwa dramat 18-letniej chrześcijanki Binish Pauli i jej rodziny. Dziewczyna została wyrzucona z drugiego piętra po tym jak odmówiła swojemu koledze wyjścia za niego za mąż i nawrócenia się na islam. Rodzinie nieodpłatnie pomaga pakistańska prawnik Tabassum Yousaf.

Binish cudem uniknęła śmierci. Obecnie znajduje się w szpitalu, ale jej stan zdrowia jest ciężki. Także najbliżsi dziewczyny znaleźli się w tragicznej sytuacji. Tuż po zdarzeniu pojawiła się rodzina sprawcy, która groziła im śmiercią, bądź oskarżeniem o bluźnierstwo jeżeli ci zgłoszą sprawę na policję. Oskarżenie o bluźnierstwo w Pakistanie może skutkować bowiem karą śmierci, czy też zupełnym wykluczeniem i prześladowaniami ze strony większości muzułmańskiej – podkreśla Yousaf i dodaje, że niestety tego typu sytuacje są w tym kraju bardzo częste.

Rodzina, której nie udało się zastraszyć udała się na policję, która z kolei nie chciała przyjąć skargi i odradzała wnoszenie jakichkolwiek zarzutów przeciw muzułmanom. Ciężko było otrzymać jakąkolwiek pomoc ze strony personelu szpitala, w którym znajduje się młoda chrześcijanka.

Obecnie jednak sprawa ruszyła naprzód. Po tym jak prawnik złożyła wniosek bezpośrednio do trybunału, sprawca trafił do aresztu w oczekiwaniu na proces. Niestety sytuacja pozostaje niebezpieczna zarówno dla rodziny, jak i dla każdego kto stara się jej pomóc. Tabassum Yousaf przyznaje, że sama boi się o swoje dzieci. „Wierzę w Jezusa Chrystusa i chcę pomóc tym ludziom, ponieważ wiem, że jeśli tego nie zrobię, nigdy nic nie zmieni się w Pakistanie” – mówi prawnik.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Elementh
  04.09.2018 18:56
  W komentarzu wyżej jasno wykazałem, że islam pozwala zabijać tych, którzy powodują tzw. zgorszenie. Do gorszycieli zaliczają się między innymi wszyscy chrześcijanie, ponieważ uznają Jezusa za Boga (dla muzułmanina jest to zgorszenie uderzające w fundament jego wiary). Jeśli więc ktoś pisze, że Koran zabrania zabijania chrześcijan, jest to zwyczajne KLAMSTWO.
 • Elementh
  05.09.2018 12:29
  Wielki imam uniwersytetu Kairskiego Al-Azhar,. Ahmad Muhammad al-Tayyeb, czego Kazań czasem słucham bo są emitowane przez telewizję Al-Jazeera, wyraźnie podkreśla, że zgorszenie dotyczy wszystkich ludzi jako stworzeń Allaha. Bardziej wierzę w tej kwestii specjaliście od Koranu, czyli wielkiemu immamowi. Więc drogimi DD albo jesteś w kwestiach islamu niedouczony, albo celowo kłamiesz. A to że Koran zaprzecza sam sobie to już inna sprawa.
 • Elementh
  05.09.2018 20:23
  I DD nagle zamilkł. Ciężko dyskutuje się z faktami, prawda?
 • Asia
  22.09.2018 10:51
  Pamietajmy ze wielu chrześcijan w Pakistanie przyjmuje islam. Niestety. Ale tak jest im łatwiej. W szkole mojego dziecka jedna pani jest właśnie konwertytką - nie ukrywam ze przykro mi się zrobiło, bo miałam nadzieje ( po imieniu i nazwisku sądziłam a także po jej znajomosci chrześcijaństwa) ze jest chrześcijanka. A ona jeszcze uczy islamiatu :( (czyli religii) .
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Sponsorowane

  Www.CzesciAuto24.PL