Dramat chrześcijanki po odmowie przejścia na islam

W pakistańskim Karaczi trwa dramat 18-letniej chrześcijanki Binish Pauli i jej rodziny. Dziewczyna została wyrzucona z drugiego piętra po tym jak odmówiła swojemu koledze wyjścia za niego za mąż i nawrócenia się na islam. Rodzinie nieodpłatnie pomaga pakistańska prawnik Tabassum Yousaf.

Binish cudem uniknęła śmierci. Obecnie znajduje się w szpitalu, ale jej stan zdrowia jest ciężki. Także najbliżsi dziewczyny znaleźli się w tragicznej sytuacji. Tuż po zdarzeniu pojawiła się rodzina sprawcy, która groziła im śmiercią, bądź oskarżeniem o bluźnierstwo jeżeli ci zgłoszą sprawę na policję. Oskarżenie o bluźnierstwo w Pakistanie może skutkować bowiem karą śmierci, czy też zupełnym wykluczeniem i prześladowaniami ze strony większości muzułmańskiej – podkreśla Yousaf i dodaje, że niestety tego typu sytuacje są w tym kraju bardzo częste.

Rodzina, której nie udało się zastraszyć udała się na policję, która z kolei nie chciała przyjąć skargi i odradzała wnoszenie jakichkolwiek zarzutów przeciw muzułmanom. Ciężko było otrzymać jakąkolwiek pomoc ze strony personelu szpitala, w którym znajduje się młoda chrześcijanka.

Obecnie jednak sprawa ruszyła naprzód. Po tym jak prawnik złożyła wniosek bezpośrednio do trybunału, sprawca trafił do aresztu w oczekiwaniu na proces. Niestety sytuacja pozostaje niebezpieczna zarówno dla rodziny, jak i dla każdego kto stara się jej pomóc. Tabassum Yousaf przyznaje, że sama boi się o swoje dzieci. „Wierzę w Jezusa Chrystusa i chcę pomóc tym ludziom, ponieważ wiem, że jeśli tego nie zrobię, nigdy nic nie zmieni się w Pakistanie” – mówi prawnik.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Elementh
  04.09.2018 18:52
  ,,Ten post dotyczy wersu 5:32 z Koranu, na który często powołują się muzułmanie podczas debat z krytykami ich religii. Intelektualiści i islamscy duchowni, podobnie jak apologeci z Zachodu, często cytują ten fragment na poparcie nieprawdziwego poglądu jakoby islam był religią pokoju.

  Wers ten jednak w żadnym razie nie jest pokojowy i przynosi wstyd nie tylko Koranowi i każdemu kto go cytuje, ale całemu islamowi.

  Wcześniej czy później osoby zainteresowane tematem islamu spotkają muzułmanów albo osoby z Zachodu, które posługują się wersetem 5:32, żeby szerzyć kłamstwa na temat islamu i prezentować go jako religię pokoju. Ten artykuł pomoże zbić ich argumenty.

  Widziałem na YouTube wiele debat, w których udział wzięli cieszący się wielkim poważaniem intelektualiści, którzy jednak nie dostrzegli pułapki w tym wersie. Chodzi mi między innymi o debaty między Tonym Blairem (apologetą islamu), a nieżyjącym już Christopherem Hitchensem oraz między Douglasem Murrayem i Ayaan Hirsi Ali. Ostatnio podczas debaty na antenie radia BBC Robert Spencer spotkał się z pewnym imamem. Kiedy imam zacytował werset 5:32, ku mojemu zdziwieniu Spencer nie wytknął słabości tego fragmentu. W każdym razie wszyscy krytycy islamu świetnie sobie poradzili w tych debatach, przepuścili jednak szansę pokazania prawdziwej natury islamu.

  Oto jak muzułmanie i apologeci islamu cytują wspomniany fragment:

  „Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia na ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi. A ten, kto przywraca do życia człowieka, czyni tak, jakby przywracał do życia wszystkich ludzi.”

  A poniżej tłumaczenie wersetu z języka arabskiego:

  „Z tego to powodu przepisaliśmy synom Izraela: ‘Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia na ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi. A ten, kto przywraca do życia człowieka, czyni tak, jakby przywracał do życia wszystkich ludzi.’ Przyszli do nich nasi posłańcy z jasnymi dowodami, potem jednak wielu z nich popełniało przestępstwa na ziemi”.

  Podkreślony fragment zazwyczaj jest pomijany przez osoby, które powołują się na cały wers, albo jest używany jako dodatkowe wyjaśnienie. Muzułmanie rozumieją ten werset jako dekret od Allaha, który głosi, iż „Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia na ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi. A ten, kto przywraca do życia człowieka, czyni tak, jakby przywracał do życia wszystkich ludzi.” Rzeczywiście, jeśli tak do tego podejdziemy, przesłanie tego wersetu ten wydaje się być bardzo ludzkie i pokojowe.

  Jednak są od tego dekretu dwa wyjątki wspomiane w podkreślonej części, o której zazwyczaj się zapomina – chodzi tylko o człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia na ziemi“. Pierwszy wyjątek: jeśli przyczyną morderstwa jest zemsta (morderstwo jest dozwolone!). Drugi wyjątek: jeśli ofiara popełniła fasad (zgorszenie).

  Arabskie słowo “fasad” tłumaczy się jako “zepsucie”. Islamskie zrozumienie tego terminu wiąże się z praktykami czy działaniami, które uważane są za nieislamskie. Czyli:

  1. Picie alkoholu

  2. Spożywanie wieprzowiny

  3. Twierdzenie, że Mohamet nie był prorokiem

  4. Twierdzenie, że Allah nie jest bogiem

  5. Wiara w to, że Jezus został ukrzyżowany

  6. Głoszenie nieislamskich idei, takich jak ewolucja

  7. Słuchanie muzyki

  8. Nagrywanie/oglądanie filmów

  9. Niestosowanie się do islamskich zasad dotyczących ubioru

  10. Cudzołóstwo

  11. Obchodzenie świąt Bożego Narodzenia

  12. Przebywanie w towarzystwie osób przeciwnej płci

  Jeśli się nad tym zastanowimy, “fasad” opisuje normalne życie niemuzułmanów. Tak więc zgodnie z wersetem 5:32 zabijanie niemuzułmanów jest w porządku, ponieważ jest wyłączone z powyższego dekretu. Krótko mówiąc, wers 5:32 zakazuje zabijania tylko muzułmanów, chyba że motywem jest zemsta. A jest to najbardziej pokojowy werset Koranu.''
 • Elementh
  04.09.2018 18:56
  W komentarzu wyżej jasno wykazałem, że islam pozwala zabijać tych, którzy powodują tzw. zgorszenie. Do gorszycieli zaliczają się między innymi wszyscy chrześcijanie, ponieważ uznają Jezusa za Boga (dla muzułmanina jest to zgorszenie uderzające w fundament jego wiary). Jeśli więc ktoś pisze, że Koran zabrania zabijania chrześcijan, jest to zwyczajne KLAMSTWO.
 • Elementh
  05.09.2018 12:29
  Wielki imam uniwersytetu Kairskiego Al-Azhar,. Ahmad Muhammad al-Tayyeb, czego Kazań czasem słucham bo są emitowane przez telewizję Al-Jazeera, wyraźnie podkreśla, że zgorszenie dotyczy wszystkich ludzi jako stworzeń Allaha. Bardziej wierzę w tej kwestii specjaliście od Koranu, czyli wielkiemu immamowi. Więc drogimi DD albo jesteś w kwestiach islamu niedouczony, albo celowo kłamiesz. A to że Koran zaprzecza sam sobie to już inna sprawa.
 • Elementh
  05.09.2018 20:23
  I DD nagle zamilkł. Ciężko dyskutuje się z faktami, prawda?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.