Zamordowano kolejnego kapłana

Tym razem w Kamerunie.

W Kamerunie zamordowano kolejnego kapłana. Ks. Cosmas Omboto Ondari został zastrzelony wczoraj po południu u wejścia do kościoła parafialnego. Jest to 35 kapłan zamordowany w tym roku na świecie.

Pochodzący z Kenii młody misjonarz został wyświęcony zaledwie półtora roku temu. Od pewnego czasu pracował jako wikary w parafii katedralnej w Mamfe, w Regionie Południowo-Zachodnim Kamerunu. Jak potwierdzają świadkowie zdarzenia, ks. Ondari został dwukrotnie postrzelony przez żołnierzy poruszających się z dużą prędkością wojskowym samochodem. Zmarł na miejscu.

Jest to już drugi katolicki ksiądz zabity w tym roku w Kamrunie, a 18 w Afryce. 20 lipca wojsko zastrzeliło ks. Alexandre Sob Nougi’ego, a miesiąc temu w tym samym regionie zabito 19-letniego seminarzystę. Ofiarą ataków padają również siostry zakonne oraz instytucje takie jak szpitale i szkoły. Niebezpieczna sytuacja spowodowana jest konfliktem pomiędzy frankofońską i anglofońską częścią kraju, która chce odłączyć się od Kamerunu.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.