Sudańscy politycy na rekolekcjach. U papieża

W Domu św. Marty w Watykanie rozpoczną się jutro ekumeniczne rekolekcje dla liderów politycznych Sudanu Południowego. Wezmą w nich udział prezydent republiki oraz pięciu wiceprezydentów, którzy na mocy niedawnego porozumienia od 12 maja będą sprawować władzę w tym targanym konfliktami kraju.

Jak podał watykański rzecznik, propozycję takich rekolekcji wysunął prymas wspólnoty anglikańskiej abp Justin Welby. Kaznodziejami będą ugandyjski abp John Baptist Odama oraz nigeryjski jezuita o. Agbonkhianmeghe Orobator, przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonnych w Afryce. Papież spotka się z uczestnikami rekolekcji pojutrze.

Mówi Alessandro Gisotti:

“To ekumeniczne, a zarazem dyplomatyczne wydarzenie jest organizowane w porozumieniu między sekretariatem stanu i urzędem arcybiskupa Canterbury, aby zaoferować ze strony Kościoła sposobną okazję do refleksji i modlitwy, a także do spotkania i pojednania, w duchu poszanowania i zaufania, tym, na których w tym momencie spoczywa misja i odpowiedzialność za pokojową i pomyślną przyszłość sudańskiego społeczeństwa – powiedział Radiu Watykańskiemu Alessandro Gisotti. – Na zakończenie rekolekcji w czwartek o godz. 17.00 Ojciec Święty wygłosi przemówienie. Uczestnicy otrzymają następnie Biblię podpisaną przez Papieża Franciszka, anglikańskiego arcybiskupa Canterbury Justina Welby’ego oraz pastora Johna Chalmersa, byłego moderatora Kościoła prezbiteriańskiego w Szkocji, wraz z przesłaniem «Szukać tego, co łączy, przezwyciężyć to, co dzieli». Na zakończenie liderom Sudanu Południowego, którzy podejmą się wspólnego zadania budowania pokoju, zostanie udzielone błogosławieństwo.”

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.