Mauritius wzorem współpracy ekumenicznej

Podczas dzisiejszej wizyty na Mauritiusie Papież spotkał się również z anglikańskim biskupem wyspy Ianem Ernstem. Za kilka tygodni przeniesie się on do Rzymu, gdzie będzie kolejnym stałym przedstawicielem Prymasa Wspólnoty Anglikańskiej przy Stolicy Apostolskiej.

 Jak powiedział papieskiej rozgłośni bp Ernst do Watykanu przywiezie doświadczenie dobrych relacji ekumenicznych na Mauritiusie:

“Mauritius ma wyjątkowo dobre doświadczenia na polu ekumenicznym w ciągu ostatnich 45 lat, odkąd istnieje komitet ds. ekumenizmu. Jest wiele wspólnych inicjatyw. Oba Kościoły szukają tego, co nas łączy. Na przykład na wyspie Rodrigues mamy liceum prowadzone przez oba Kościoły. Wspólnie prowadzimy też kursy biblijne i teologiczne. Ponadto zarówno ja, jak i kard. Piat jesteśmy bardzo wrażliwi na kwestie społeczne w naszym kraju. Wspólnie na przykład wypowiedzieliśmy się na temat aborcji czy handlu narkotykami. Wydajemy wspólne przesłania na Boże Narodzenie. Zachęcamy też do współpracy inne wyznania chrześcijańskie. Współpracujemy na polu edukacji i działalności społecznej.”

«« | « | 1 | » | »»