Kto zamordował „Apostoła inteligencji”?

W Rosji mija 20. rocznica męczeńskiej śmierci prawosławnego duchownego księdza Aleksandra Mienia.

„Apostoł inteligencji” – tak za życia nazywany był prawosławny duchowny Aleksander Mień. Ksiądz Mień został zamordowany w drodze z domu do stacji kolejowej Siemchoz uderzeniem siekiery, przez nieznanego sprawcę.

Dzisiaj na miejscu męczeńskiej śmierci Aleksandra Mienia, gdzie wzniesiono cerkiew św. Siergieja, metropolita kruticki i kołomieński Juwenalij dokonał konsekracji świątyni. Po modlitwie za zamordowanego rozpoczęła się tam dwudniowa konferencja naukowa na temat „Protojerej Aleksander Mień i jego czasy”.

Wieczorem w moskiewskim Domu Muzyki chór, któremu patronował ks. Aleksander Mień, pod dyrekcją Władymira Sliwakowa wykona „Całonocne czuwanie” Siergieja Rachmaninowa.

Zabójstwo Aleksandra Mienia było pierwszym z głośnych przestępstw skierowanych przeciwko duchownym we współczesnej Rosji. Od tej pory zamordowano jeszcze około trzydziestu kapłanów.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.