Spotkanie prawosławno-katolickie

Szef delegacji rosyjskiego prawosławia na obrady Komisji Mieszanej ds. dialogu prawosławno-katolickiego w Wiedniu, metropolita Hilarion Ałfiejew, spotkał się z arcybiskupem Wiednia, kard. Schönbornem. Informacje na ten temat podała Służba Informacyjna Patriarchatu Moskiewskiego.

Na spotkaniu z kardynałem metropolita Hilarion zapoznał go z problemami rosyjskiego prawosławia oraz opowiedział o pasterskich podróżach patriarchy Cyryla po Rosji i krajach, w których żyją prawosławni jurysdykcji patriarchatu moskiewskiego. Obaj hierarchowie omówili perspektywy współpracy prawosławno-katolickiej w Europie. Szczególne zainteresowanie rozmówców wzbudziła możliwość organizowania wspólnych akcji oświatowo-kulturalnych i przedsięwzięć dla młodzieży.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.