Cyryl I gratuluje Niemcom

W przeddzień dwudziestej rocznicy zjednoczenia Niemiec patriarcha Moskwy i Wszech Rusi Cyryl wystosował listy gratulacyjne do niemieckich władz. Wyraził w nich zadowolenie z obalenia muru berlińskiego i podziękował Niemcom za integrację narodów europejskich.

„Wydarzenie to odegrało kluczowa rolę w budowaniu nowych stosunków międzypaństwowych w Europie. Zakończyło jeden z najbardziej tragicznych i bolesnych podziałów najnowszej historii ludzkości” – napisał zwierzchnik rosyjskiego prawosławia do prezydenta Niemiec Christiana Wulffa. Wyraził przy tym nadzieję, że działalność rosyjskich wspólnot prawosławnych w Niemczech „sprzyjać będzie dalszemu umacnianiu atmosfery dobrosąsiedzkich stosunków i zaufania na kontynencie europejskim”.

W liście do kanclerz Angeli Merkel patriarcha moskiewski podkreślił wysiłki władz niemieckich podjęte w celu integracji narodów europejskich. Bardzo radosnym nazwał fakt, że Rosyjski Kościół Prawosławny w Niemczech cieszy się należnym mu szacunkiem. „W naszych parafiach, których jest w Niemczech około dwieście, duchową opiekę otrzymują osoby przyjezdne lub tam mieszkające. Patriarchat moskiewski współpracuje z Kościołem rzymskokatolickim i wspólnotami protestanckimi w waszym kraju dla zachowania i umocnienia wartości chrześcijańskich w Europie” –zakończył swój list do Angeli Merkel patriarcha Cyryl.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.