Ekumeniczne Święto Biblii w Szczecinie

W najbliższy piątek (15 października) w Szczecinie rozpocznie się dwudniowe Ekumeniczne Święto Biblii.

Pierwszego dnia na Deptaku Bogusława, a więc w centrum Szczecina, od godz. 13.30 do 17.30 potrwa ekumeniczne czytanie Pisma Świętego. Każdy Kościół będzie miał 40 minut i przedstawiciele tych wspólnot przez 5 minut będą czytać fragmenty Ewangelii według św. Łukasza i Dziejów Apostolskich.

Kościół rzymskokatolicki będzie reprezentowany przez Duszpasterstwo Akademickie z Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. W ekumenicznym czytaniu Biblii wezmą też udział przedstawiciele Kościołów: Prawosławnego, Ewangelicko-Augsburskiego, Zielonoświątkowego, Baptystycznego oraz Ewangelicznych Chrześcijan.

- W ten sposób pokazujemy, że Biblia jest Księgą, która nas łączy - mówi ks. Sławomir Zyga, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.W piątek, o godz. 19.00 w Bazylice pw. św. Jana Chrzciciela rozpocznie się koncert Beaty Bednarz z zespołem. W sobotę dalszy ciąg ekumenicznego spotkania. O 10 zostanie otwarta wystawa dotycząca Biblii w Książnicy Pomorskiej, a o 11.30 w Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego prelekcje oraz panel dyskusyjny „Ekumeniczny przekład Pisma Świętego”.

W sobotni wieczór na godz. 19.00 zaplanowano nabożeństwo ekumeniczne w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła, a dwudniowe wydarzenia zakończy o 20, również w katedrze, koncert chóru „Cantare Gospel” ze Stargardu Szczecińskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.