Zwierzchnik anglikanów u Benedykta XVI

Benedykt XVI spotka się dziś ze zwierzchnikiem Wspólnoty Anglikańskiej – arcybiskupem Rowanem Williamsem – twierdzi powołując się na otoczenie Arcybiskupa Canterbury agencja AFP. Arcybiskup Williams przebywa w Rzymie w związku z 50-leciem Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

Dnia 8 listopada pięciu biskupów anglikańskich poinformowało o swoim przejściu na katolicyzm i pragnieniu włączenia się w tworzenie ordynariatu personalnego dla byłych anglikanów, pragnących być wiernym swej tradycji a zrazem utrzymywać więzy pełnej jedności z Biskupem Rzymu.

Oczekuje się, że niebawem dołączy do nich 50 duchownych, a zainteresowanie ordynariatem w Anglii i Walii będzie znacznie większe niż pierwotnie się spodziewano. Abp Williams nie ukrywał, że ma pewne pretensje do Stolicy Apostolskiej, że o projekcie ordynariatu dowiedział się w ostatniej chwili.

Papież przyjął także na audiencji prywatnej prawosławnego metropolitę Pergamonu Ioannisa Zizioulasa z Ekumenicznego Patriarchatu Konstantynopola.

Obaj hierarchowie przybyli do Watykanu z okazji 50-lecia Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.